Pedagogicko-psychologická poradna, Opava, příspěvková organizace

Online poradna

Zeptejte se nás:

2 komentáře u „Online poradna“

 1. Dobrý den. Potřebuji poradit.
  Jsem studentka SŠ. Na základní škola i na SŠ jsem potřebovala podporu, kterou mi někteří vyučující poskytovali bez vyšetření v PPP. Měla jsem delší čas pro vypracování písemných testů z důvodu pomalého čtení a porozumění textu. V matematice mi uznali postup bez ohledu na numerické chyby. Kde mi byla podpora poskytnuta, měla jsem lepší výsledky.
  Po prázdninách nastupuji do maturitního ročníku. Pokud by se potvrdila specifická porucha učení, mohla bych dostat delší čas pro vypracování u maturity. V případě dyskalkulie bych u přijímacího řízení na VŠ mohla použít kalkulačku.

  Jaký postup mi doporučujete zvolit, abych mohla být vámi vyšetřena a v případě potvrzení SPU pak získala vaše vyjádření. Je mi 18 let, v době maturity mi bude 19.

  (Na konci 3. ročníku jsme si zkoušeli maturitní testy a seznámili se s podmínkami maturit. Dostali jsme informace o vyšetření v PPP.)

  Děkuji za pomoc
  Barbora Říhová

  Odpovědět
  • Dobrý den,
   poradenské služby studentům maturitních i nástavbových oborů samozřejmě poskytujeme.
   Pro příp. doporučení k uzpůsobení podmínek vykonání maturitní zkoušky je ale nezbytná diagnostika v PPP (vyšetření) přetrvávajících specifických obtíží. Na základě výsledků tohoto vyšetření pak konkrétně doporučujeme úpravy jednotlivých částí MZ, resp. míru zohlednění.
   Doporučuji písemně požádat o toto vyšetření prostřednictvím našich formulářů na webu (Žádost o vyšetření), který můžete vyplněný formou scanu zaslat mailem do PPP.
   Termín vyšetření (cca do 2-3 měsíců od podání žádosti) Vám následně bude sdělen na uvedené kontakty.
   S pozdravem
   Mgr. Ivo Schvan, ředitel PPP

   Odpovědět

Napsat komentář

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.